O trudnym kliencie i Prostym kalendarzu

piątek, września 09, 2016 Urszula Augustyniak 24 Komentarze


Najlepsze pomysły często rodzą się w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach, a proste rozwiązania okazują się najlepsze. Tak właśnie było z naszym nowym kalendarzem. Poznajcie jego niesamowitą historię. Historię ekstremalnych wyzwań i nadludzkich poświęceń.

Drukarnia internetowa ma to do siebie, że klienci nieczęsto odwiedzają ją osobiście, chyba że odebrać zamówienie po drodze. Ten wpadł do firmy jak huragan, zupełnie niezapowiedzianie. Wysoki, nienagannie ubrany, usta zacięte w wyrazie bezwzględnej determinacji. Zatrzymał się na ladzie w BOK, zatoczył wokół błędnym wzrokiem i zawołał: 
 Potrzebuję kalendarzy!!!


Normalna sprawa, kalendarze. Mamy. Można zamówić na stronie internetowej. W jego zachowaniu było jednak coś, co kazało nie dyskutować, tylko przynieść próbki. Szybko. Zanim zacznie strzelać albo eksploduje. Albo coś w tym stylu.
– Co to ma być?! Tu jest wszystkiego za dużo! Jakieś główki kaszerowane, jakieś doklejki, wyklejki… Ja potrzebuję prosty kalendarz! Rozumiecie, PROSTY!!! To trzecia drukarnia, którą odwiedzam. Prosty, nic nie kumacie w tej poligrafii?!


Trzasnął drzwiami i wyszedł, a my zostaliśmy z niejasnym wrażeniem, że w naszej ofercie brakuje czegoś ważnego. Zadumał się grafik, zasmucili drukarze, marketing stanął w kolejce do automatu z kawą, a dziewczyny z BOK-u wzięły wolne (żeby leczyć traumę  do tej pory mają tiki na widok czarnego garnituru). Nadszedł czas, by zacząć proces kreacji nowego produktu. 


A był to proces długi i niezwykle skomplikowany. Pochłonął niezliczone ilości kofeiny i  czekolady, jeden ulubiony kubek kierownika, dwie myszki oraz jedną kartę graficzną, która uległa spaleniu w niewyjaśnionych okolicznościach. W ViperPrint działy się dziwne rzeczy. Latały przedmioty, maszyny same drukowały, a grafik płakał po cichu w toalecie. Nieprzespane noce, obgryzione ołówki, kryzysy w social media, aż w końcu pewnego dnia…


Jest! Oto on: kalendarz PROSTY. Druk w 48 godzin, obrzydliwie niska cena.

Przyszła pora na ostateczną próbę. Zaprosiliśmy naszego wymagającego klienta z powrotem, żeby pokazać mu kalendarz. W skupieniu obejrzał dzieło ze wszystkich stron. Zapadła pełna oczekiwania cisza, tak gęsta, że można by ją kroić nożem. Wreszcie wydał wyrok:
 Wspaaaaniały! Genialny!!! O to mi właśnie chodziło  uśmiechnął się promiennie jak Tolkienowski Gollum na widok pierścienia  biorę od razu tysiąc sztuk. Albo nie, dziesięć tysięcy!!!

Następnego dnia złożył zamówienie. Projekt przedstawiał… No właśnie. Jak myślicie, co mógł przedstawiać? Piszcie w komentarzach!

24 komentarze:

 1. Pożyczki 365;) ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedyną wytyczną jest pytanie, na co komuś 10 000 tyś kalendarzy? I zostałem bez odpowiedzi w głowie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Suwałki we mgle zimą

  OdpowiedzUsuń
 4. Znając życie projekt to roznegliżowana pani - taki kalendarz ma przecież każdy prawdziwy kierownik... Tak zupełnie serio, uważam że lepiej unikać takich klientów i współpracować z osobami o zdrowym nastawieniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio poszukiwałem dobrej drukarni we Wrocławiu, a jestem zwolennikiem posiadania wszystkiego w jednym miejscu... Taki kaprys. Ostatecznie odnalazłem wrocław drukarnia i muszę przyznać, że moja misja w końcu zakończyła się powodzeniem. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie czytało mi się ten wpis, sama lubię mieć siebie w pokoju kalendarze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie opisana historia, ja też często mam takie projekty w swojej pracy. Oby więcej takich wpisów i powodzenia w dalszej pracy! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Przejrzysty i czytelny artykuł. Sam ostatnio wykonywałem listwy cenowe samoprzylepne i wiem ile jest z tym zachodu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa i zakręcona historia, no ale taki urok pracy z ludźmi. Nigdy nie wiadomo jaki klient bądź klientka się trafi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam waszego bloga, dużo ciekawego contentu. Ten wpis to jeden z lepszych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Taka historia może nas teraz bawić ;) ale tak to jest jeśli się pracuje z ludźmi, którzy nieraz nie wiedzą czego dokładnie chcą. Fajny wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zabawny artykuł. Sama pracuję w reklamie więc wiem co to znaczy 'niezdecydowany klient'. Fajny wpis, pozdrawiam Was!

  OdpowiedzUsuń
 13. Aż strach pomyśleć, co mogło tam być.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zabawna historia, no ale cóż zrobić. Klienci są różni. Ten był jednym z tych trudniejszych, nieokreślonych. Najlepsi są Ci, którzy wiedzą czego chcą ;) Pozdrawiam. Fajny wpis;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Proste rozwiązania są najlepsze, jednak często zrozumieć co klient wymaga i potrzebuje ;) Myślimy nad rozwiązaniem, które nie będzie banalne, a klientowi właśnie o to chodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Odpowiednia reklama Lublin to idealny sposób na poprawienie pozycji przedsiębiorstwa oraz zdobycie większej ilości klientów. Z jej pomocą można zwiększyć swoje dochody i osiągnąć sukces.
  reklama lublin

  OdpowiedzUsuń
 17. To jest właśnie to czego najbardziej nie lubie w pracy. Niedoprecyzowane wymagania, albo po prostu są niedoprecyzowane tylko klient nie przedstawia tego co chce. Zostają niedomówienia, ja muszę kombinować co akurat on mógł mieć na myśli...

  OdpowiedzUsuń
 18. Każdy z nas chyba miał do czynienia z trudnym klientem w swojej branzy. U nas kiedyś w firmie https://www.maxsc.com.pl był klient, który chciał bardzo nietypowe zamówienie na pieczątki. Oczywiście poradziliśmy sobie z zadaniem, no i klient był zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawy artykuł ukazujący realia :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo prawdziwy artykuł. Czasem brak porozumienia z klientem bywa męczący.

  OdpowiedzUsuń
 21. W www.ccsdruk.pl" wiedzą, jak sprostać oczekiwaniom klientów. Polecam tę firmę naprawdę gorąco!

  OdpowiedzUsuń