Do pogłaskania. Folia soft touch

piątek, stycznia 30, 2015 Urszula Augustyniak 1 Komentarze

soft touch druk


Zamknij oczy, rozluźnij się. Wyobraź sobie, że trzymasz na kolanach kota. Kot mruczy. W kuchni parzy się kawa, za oknem pada śnieg, w tle gra Twoja ulubiona muzyka… Wyobrażone? No! I takie są właśnie najczęstsze skojarzenia z folią soft touch. Przynajmniej w odpytanej przeze mnie grupie fokusowej pracowników drukarni ViperPrint. Ciepło, zmysłowość, dyskretna elegancja – oto nowa jakość w świecie druku, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Co to takiego?

Soft touch to wyjątkowo przyjemna w dotyku folia przeznaczona do laminowania na gorąco. Jej faktura porównywana jest do aksamitu. Jeśli ktoś, o dziwo, akurat aksamitu nie ma pod ręką, może też sprawdzić fakturę folii na przykładzie skórki brzoskwini.

Laminowanie soft touch stosuje się po zakończeniu procesu druku. W naszej drukarni używamy folii DERFILM DF-241 o grubości 35 mikronów. Wyprodukowana z dwukierunkowo orientowanego propylenu, jest matowa a jednocześnie wyróżnia się doskonałą przezroczystością.

Dotyk luksusu

druk wizytówek
Wszystko wygląda lepiej, jeśli jest pokryte folią soft touch. Nawet wykaz sznurków do snopowiązałek może przypominać katalog ekskluzywnej biżuterii. Ten rodzaj uszlachetnienia daje plus dziesięć do splendoru firmy i plus piętnaście do atrakcyjności prezentowanych produktów.

A teraz na serio. Wykończenie typu soft touch jest szczególnie polecane, gdy chodzi o druk wizytówek czy zaproszeń oraz druk katalogów. Warto jej także użyć m.in. na opakowaniach produktów luksusowych (lub takich, odnośnie do których chcemy, żeby były postrzegane jako luksusowe), kartach dań i win czy folderach hotelowych. Aksamitna faktura daje nieodparte wrażenie, że oto trzymamy w ręku coś wyjątkowego, stworzonego specjalnie po to, by zadbać o nasz komfort. W świecie reklamy to bezcenne asocjacje.

Folia soft touch dostarcza przyjemnych wrażeń dotykowych, ale też wzrokowych: ładnie podbija kolorystykę druku. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu dekoracyjnego, warto na nią dodatkowo nanieść lakier wybiórczy UV. Matowa folia o wyrazistej teksturze w zestawieniu z błyszczącym, idealnie gładkim lakierem tworzy bardzo atrakcyjny kontrast.

Łagodna siłaczka

Laminowanie folią propylenową stanowi również porządne zabezpieczenie. Wizytówki i inne druki pokryte soft touch dłużej zachowają swój elegancki wygląd, są bowiem bardziej odporne na wilgoć i zabrudzenia. Dodatkowo folia nie wydziela toksycznych substancji podczas laminowania, a pokryty nią papier można poddać recyklingowi. Jest estetyczna, praktyczna i ekologiczna, a przy tym – jedyna w swoim rodzaju.

1 komentarz:

  1. Odpowiednia reklama Lublin to idealny sposób na poprawienie pozycji przedsiębiorstwa oraz zdobycie większej ilości klientów. Z jej pomocą można zwiększyć swoje dochody i osiągnąć sukces.
    reklama lublin

    OdpowiedzUsuń